Prestige Apartments Group | ul. Jaszczurówka-Bory 9A/8, 34-500 Zakopane | ul. Budzówka 33/7, 34-511 Kościelisko
Zadzwoń
+48 606 233 133

Zakopane

Zakopane to miasteczko liczące niecałe trzydzieści tysięcy stałych mieszkańców. W ciągu całego roku przewija się tu jednak ok. trzech milionów turystów, dzięki którym Zakopane z małego miasta przeistacza się w wielką, tętniącą życiem, turystyczną stolicę Polski. Fenomen Zakopanego polega przede wszystkim na tym, że każda pora roku ma tutaj swój niepowtarzalny urok i jest doskonała na spędzenie wolnego czasu pod Tatrami.

Turystyczne szlaki w Zakopanem, imprezy regionalne, kulturowe i sportowe, to tylko niektóre z licznych atrakcji czekających na odwiedzających to przepiękne miasto. Największym zainteresowaniem cieszy się jednak Zakopane zimą. Miłośnicy białego szaleństwa mają w ów czas do dyspozycji 50 profesjonalnie przygotowanych stoków o różnym stopniu trudności, wiele wypożyczalni oferujących duży wybór sprzętu narciarskiego jak również snowboardowego, a także mnóstwo restauracji, w których przy ciepłym, nastrojowym kominku i góralskiej muzyce można zachwycać się regionalnymi potrawami.

Zakopane latem to przede wszystkim odpowiedni czas na piesze wędrówki oraz zdobywanie tatrzańskich szczytów i dolin, które warto zobaczyć. Rozpoczyna się tu wiele szlaków turystycznych pieszych i rowerowych. Dla osób, które nie lubią wędrówek górskimi szlakami a bardzo chcą znaleźć się na jednym ze szczytów tatrzańskich polecamy kolejki na Gubałówkę, Kasprowy Wierch , Butorowy Wierch, które czynne są przez cały sezon. Niewątpliwie jedna z ciekawszych atrakcji w Zakopanem jest możliwość popływania na basenie geotermalnym na Antałówce a pod skocznią i na górnej polanie Gubałówki można spróbować swoich sił w jeździe konnej.

Zakopane jednak to nie tylko sport i rekreacja. Niezapomniane wrażenia kulturalne gwarantują nam liczne muzea i galerie. Warto zobaczyć w Zakopanem także najsłynniejszą chyba ulicę ? Krupówki, na której znajduje się wiele zabytkowych budowli. Warte uwagi są także organizowane w Zakopanem liczne imprezy regionalne, kulturalne czy sportowe takie jak:

Wielka Majówka Tatrzańska
Tatrzańskie Wici
Jazz Camping Zakopane Kalatówki
Zawody na starym sprzęcie narciarskim o Wielkanocne Jajo
United Europe Jazz Festival - Zakopiańska Wiosna Jazzowa
Dni Zakopanego
Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich
Letnie Grand Prix w Skokach Narciarskich
Festiwal Organowy
Puchar Świata w Skokach Narciarskich
Zimowa Olimpiada z RMF FM
Jesień Tatrzańska
liczne koncerty największych polskich i zagranicznych gwiazd